Jarmark Walentynkowy Częstochowa 16-17 lutego 2019

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w JARMARKU WALENTYNKOWYM w Częstochowie. Jarmark zostanie zorganizowany w dniach 16-17 lutego 2019 na III Al. Najświętszej Marii Panny. Dla wszystkich zainteresowanych udziałem w jarmarku mamy przygotowaną bardzo atrakcyjną ofertę.

Cena podana w tabeli opłat dotyczy 1mb (metra bieżącego) x 3m głębokości. Minimalna ilość zakupu to 2mb. Cena podana w tabeli jest ceną za 2 dni jarmarku (16-17 lutego 2019r). Wszystkie ceny są cenami brutto. Dla osób nieposiadających własnego namiotu istnieje możliwość wynajęcia namiotu. Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie formularza (link poniżej).

UWAGA: O lokalizacji decyduje Organizator oraz kolejność zgłoszeń. Z powodu niewielkiej liczby miejsc przy jednoczesnym sporym zainteresowaniu ofertą bardzo prosimy o przestrzeganie terminów rezerwacji. W przypadku niedokonania formalności zgodnie ze wskazanym terminem rezerwacje oczekujące będą anulowane i powrócą do puli miejsc do wynajęcia. Przesłanie formularza nie jest jednoznaczne z przyjęciem na jarmark. Organizator zastrzega weryfikację asortymentu i podpisanie umowy z wybranymi Sprzedawcami. Każdorazowo przy akceptacji lub odrzuceniu zgłoszenia poinformujemy Wystawcę.

Link do formularza: Formularz Uczestnictwa w Jarmarku

W razie dodatkowych pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji:
e-mail: kontakt@polskiejarmarki.pl
tel stacjonarny: +48 71 735 3399
tel kom.: +48 535 824 850
tel kom.: +48 780 093 770

 

 

Ciekawostka

Co to są Walentynki?

Walentynki (Valentine’s Day) – coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia. Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne (często pisane wierszem). Na Zachodzie, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, czczono św. Walentego jako patrona zakochanych. Dzień 14 lutego stał się więc okazją do obdarowywania się drobnymi upominkami.

Walentynki są obchodzone w południowej i zachodniej Europie od średniowiecza. Europa północna i wschodnia dołączyła do walentynkowego grona znacznie później. Pomimo katolickiego patrona tego święta, czasem wiązane jest ono ze zbieżnym terminowo zwyczajem pochodzącym z Cesarstwa Rzymskiego, polegającym głównie na poszukiwaniu wybranki serca, np. przez losowanie jej imienia ze specjalnej urny. Współczesny dzień zakochanych nie ma jednak bezpośredniego związku z jednym konkretnym świętem starożytnego Rzymu, choć jest kojarzony z takimi postaciami z mitologii jak Kupidyn, Eros, Pan czy Juno Februata. Możliwe, że zwyczaje związane z tym dniem nawiązują do starożytnego święta rzymskiego, zwanego Luperkaliami, obchodzonego 14–15 lutego ku czci Junony, rzymskiej bogini kobiet i małżeństwa, oraz Pana, boga przyrody.

Kilka miast w Polsce przyznaje się do posiadania relikwii św. Walentego, w tym Lublin, Kraków i Chełmno. W każdym z nich 14 lutego organizowane są obchody ku czci patrona zakochanych. Stałym niemalże elementem walentynek jest wzajemnie wręczanie sobie walentynkowych ozdobnych karteczek. Czerwone, najczęściej w kształcie serca, opatrzone walentynkowym wierszykiem, a często i miłosnym wyznaniem. Ze świętem łączy się również zwyczaj obdarowywania partnera walentynkowymi upominkami w postaci kwiatów, słodyczy, pluszowych maskotek jak również bardziej osobistych elementów garderoby.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Partnerzy i Patroni Medialni: