Jarmark Świętojański Częstochowa 21-23 czerwca

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w JARMARKU ŚWIĘTOJAŃSKIM w Częstochowie. Jarmark zostanie zorganizowany w dniach 21-23 czerwca 2019 na III Al. Najświętszej Marii Panny. Dla dzieci powstanie strefa zabaw i animacji. Impreza będzie reklamowana w lokalnych mediach.  Dla wszystkich zainteresowanych udziałem w jarmarku mamy przygotowaną bardzo atrakcyjną ofertę. Cena podana w tabeli opłat dotyczy 1mb (metra bieżącego) x 3m głębokości. Minimalna ilość zakupu to 2mb. Cena podana w tabeli jest ceną za 3 dni jarmarku (21-23 czerwca 2019r). Wszystkie ceny są cenami brutto. Dla osób nieposiadających własnego namiotu istnieje możliwość wynajęcia namiotu.

Majówka Częstochowska

Dla wszystkich zainteresowanych udziałem w jarmarku mamy przygotowaną bardzo atrakcyjną ofertę. Cena podana w tabeli opłat dotyczy 1mb (metra bieżącego) x 3m głębokości. Minimalna ilość zakupu to 2mb. Cena podana w tabeli jest ceną za 3 dni jarmarku (21-23 czerwca 2019r). Wszystkie ceny są cenami brutto. Dla osób nieposiadających własnego namiotu istnieje możliwość wynajęcia namiotu.

Link do formularza: Formularz Uczestnictwa w Jarmarku

W razie dodatkowych pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji:
e-mail: kontakt@polskiejarmarki.pl

tel stacjonarny: +48 71 735 3399
tel kom.: +48 535 824 850
tel kom.: +48 780 093 770

 

Jarmark Świętojański – impreza kulturalno-handlowa, odbywająca się w największych polskich miastach, tradycyjnie w drugiej połowie czerwca. Tradycja jarmarków wywodzi się z XVI i XVII wieku (choć odbywały się one już wcześniej), kiedy to nastąpił największy rozkwit handlu jarmarcznego. Na rynki miast ściągali wtedy kupcy z różnych, często bardzo odległych, krajów europejskich. Największe jarmarki odbywał się w okolicach 24 czerwca, na dzień Świętego Jana i przedmiotem handlu było wtedy głównie zboże i wełna. Po załamaniu się handlu tymi artykułami jarmarki mocno podupadły, zwłaszcza w początkach XVIII wieku. Wiek XIX sprawił, że jarmarki zyskały także funkcję towarzyską i stały się czasem spotkań ziemiaństwa (nazywano je kontraktami świętojańskimi). Wyprawiano wtedy liczne bale, przyjeżdżały teatry i tancerze. Obecnie jarmarki są areną handlu rękodziełem, jedzeniem regionalnym i antykami. Towarzyszą im liczne festiwale i występy kulturalne, głównie muzyczne. Jarmarki są jednym z magnesów, przyciągających turystów.